איך העץ משמש אותנו בעיצוב הבית?

עיצוב הבית היא מלאכה מהנה ובעיקר תחביב של מי שרואים עצמם כבעלי חוש טעם מפותח ועין טובה לדברים יפים. בבואנו לפתוח במלאכת עיצוב הבית, אנו מגלים שהעץ משחק תפקיד מפתח משמעותי במיוחד בעיצוב. העץ בא לידי ביטוי בריהוט במרבית החדרים, הוא רכיב מפתח בעיצוב המטבח ועבור חלק לא מבוטל מאיתנו – העץ הוא גם מרכיב משמעותי בדקורציה שאנו בוחרים לבית.

במאמר זה נסקור את האלמנטים הייחודיים ששמורים לעץ, כיצד ניתן לעשות בו שימוש בעיצוב הבית ואיך ניתן לשלב אותו בעיצוב החדרים השונים. סקרנים? בואו נצלול פנימה.

עיצוב הבית בעץ ושימוש בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר

כפי שסיכמנו בפסקה הקודמת, העץ מהווה מרכיב חשוב בעיצוב הבית. עד לפני שנים אחדות, הזמנת עבודות עץ נחשבה ליקרה במיוחד, העץ עצמו הוא לרוב יקר וכך גם עלות העבודה עליו, שכן עבודת נגרות איכותית, ובייחוד אם אנחנו שואפים לעבודה מדויקת על פרטים יכולה לקחת המון זמן ולזה יהיה ביטוי במחיר – אולם, טכנולוגית חיתוך עץ בלייזר שפותחה ונכנסה לשוק בשנים האחרונות, הופכת את העבודה בעץ לנוחה, מהירה, קלה ובעיקר זולה יותר.

חרשי עץ ונגרים לומדים כי העבודה בעץ ובעיקר כשמדובר באלמנטים ייחודיים הדורשים דיוק רב נוחה וקלה יותר כשעובדים בטכנולוגיית חיתוך עץ בלייזר והיום כמעט אף נגרייה לא שלמה בלעדי טכנולוגיה זו.

עיצוב חדר השינה בעץ

אין ספק שחדר השינה, הוא אחד החדרים בהם העיצוב בעץ הוא הבולט ביותר. ברוב חדרי השינה נמצא מיטה מעץ, שידת מגירות וארון מעץ. בבתים רבים יש אפילו הקפדה על רהיטים מעץ מלא שהם גם עמידים ביותר וגם בעלי מראה יוקרתי יותר. הריהוט יכול להיות בצבעי העץ השונים – מהגוני, אלון, לבנה ועוד והוא גם יכול להיות צבוע בצבעים שנחשבים מודרניים יותר כמו לבן, אפור או שחור.

בחדרי ילדים, נבחר לרוב ברהיטי עץ בגוונים עליזים יותר – צהוב, ירוק ואם אנחנו אוהבים לשמור על הפרדה מגדרית נבחר ברהיטים בצבע ורוד לבת ורהיטים בצבע תכלת או כחול ואפור לבן.

עיצוב המטבח בעץ

גם במטבח העץ מככב, בשולחן האוכל ובארונות המטבח שלמעשה שולטים במראה המטבח כולו.

אנחנו אולי לא שמים לכך לב משום שהארונות לרוב צבועים בצבעים מיוחדים שמטשטשים את מראה העץ, אבל בחלק מהבתים אוהבים דווקא לשמור על המראה הכפרי והחם שמעניק העץ ובהם נראה שילוב של עץ עם שיש בהיר בגווני שמנת, קרם או לבן באופן שהופך את הצבעוניות שאנו מורגלים בה ברוב המטבחים ( ארונות מטבח לבנים/ בהירים ושיש כהה יותר).

עיצוב הסלון בעץ

אז נכון שהספה מורכבת רובה מבד או עור, אבל גם במרבית הספות המסגרת עדיין עשוייה מעץ. שולחן האירוח יהיה עשוי מעץ וכך גם פריטי הריהוט הנוספים בסלון כמו שידה, כוננית, ארונית מדפים, ספרייה ועוד.