פינת הישיבה בגינה היא מקום מפלט מרענן שמהווה מקור אנרגיה בשבילנו. שווה להשקיע בגינה ולהפוך אותה למקום ישיבה מרכזי, אליו הילדים יצאו לשחק בזמן שאנחנו נחים או עובדים מרחוק, ובו נארח בנעימים את האנשים שאנחנו אוהבים. דרכים לדוגמה כדי להשקיע בגינה כמקום ישיבה הם הוספת ספסל עץ, שביל מאבני מדרך ועדנית מבלוק אמריקה. אם גם אתם מחפשים דרכים לעצב מחדש פינת ישיבה לגינה, המאמר הבא נועד עבורכם.

מערכת ישיבה

הישיבה בגינה יכולה לעזור לנו להירגע ולהתנקות מדאגות היום יום, אולם לשם כך יש לוודא שריהוט הגן יהיה מתאים ונוח. מפני שמערכת הישיבה ממוקמת בחוץ לכל אורך השנה, מומלץ לבחור מערכת ישיבה בעלת קריטריונים עמידים: עמידות בפני רוח, גשם ושמש, ותחזוקה קלה ככל הניתן. בנוסף, חשוב לבחור מערכת ישיבה שתתאים לסגנון העיצובי המאפיין את הטעם האישי שלכם. ספסל עץ מהווה לעיתים קרובות פתרון נוח עבור כל המשתנים הנ"ל.

אבני מדרך

גינות כבר מזמן לא מורכבות רק מדשא וצמחים. דשא לא רק יקר ודורש כמויות גדולות של מים, אלא גם עלול להיהרס כאשר דורכים עליו בתדירות גבוהה. לכן, מומלץ לשלב בגינה אבני מדרך – פרוסות סלעים במידות שונות אשר מעוגנות בקרקע ומאפשרות לא רק להסתובב בגינה בלי להרוס את הדשא, אלא גם מהוות מוטיב אסתטי ועיצובי שמשדרג את הגינה.

דיברנו עם המומחים של גולדסטון אבנים והם סיפרו לנו שכאשר מדובר במשטח, אבני המדרך מונחות זו לצד זו בדומה לפאזל כאשר נותרים רווחים ביניהן – אותם ניתן למלא במלט שיחבר ביניהן וייצור ריצוף הלכה למעשה. כאשר רוצים ליצור שביל מאבני מדרך, האבנים מונחות זו אחר זו בנפרד ללא חיבור.

בלוק אמריקה

אבני בלוק אמריקה הן אבני בלוק ייחודיות שכוללות חורים ותעלות. המבנה הייחודי שלהן מאפשר הרכבה פשוטה ומהירה באמצעות הדבקה גמישה או שימוש בפינים מפיברגלס. שיטת הבנייה מבוססת אבני בלוק אמריקה מחזירה את המראה החם של קירות אבן בחצרות ומבנים.

האבנים הללו תוכננו לתת מענה עבור מגוון רעיונות עיצוביים בעיני המתכננים – ניתן לבנות אדניות מבלוק אמריקה, כמו גם בסיסים לשולחנות, נישות, קיר גדר דו צדדית, מדרגות, טרסות, ברכות נוי, מקומות ישיבה ועוד, כאשר המשותף לכל האפשרויות הוא שיטת ההרכבה הפשוטה של האבנים אשר לא מבצעת שימוש בבטון, טיח ומלט.

סביבה אסתטית

הגינה היא אחד האיזורים הכי מהנים בבית. מדובר גם באיזור כינוס משפחתי וגם מקום בו כל אחד יכול למצוא בו פינה אישית ולהינות ממנה בדרכו הייחודית. למעשה, ניתן לומר שהגינה פותחת מגוון אפשרויות בילוי מבלי לצאת מגבולות החוצר – במיוחד בארץ, המאפיינת בימים שטופי שמש.

כדי להפוך את הגינה למקום ישיבה מרכזי חשוב להשקיע בטיפוח שלה ולהפוך אותה לאסתטית. יש לעצב אותה, להוסיף קישוטים, פרחים צבעוניים, אדניות יפות ולהשקיע בעיצוב הצמחייה. יש לומר שעיצוב הגינה תלוי בגודלה הנתון. במידה והגינה קטנה, עולה חשיבות התכנון על מנת להינות ממנה.

גינה לי חביבה

לסיכום, פינת הישיבה בגינה היא לא פחות מאשר סלון נוסף לסלון הקיים בבית. כדי להפוך אותה למקום ישיבה מרכזי בה תשבו זמן ממושך ותארחו את הקרובים לכם, חשוב שתהיה לא רק נוחה מאד לישיבה ולתחזוקה אלא גם אסתטית, יפה ומעוצבת בטעם.

כדאי לזכור שהאפשרות לגינה היא אחד היתרונות הגדולים ביותר של בתים צמודי קרקע. עם הטיפים הנכונים וסיוע של איש מקצוע יצירתי, עיצוב הגינה הופך להיות תהליך לא מסובך. כך תוכלו להפוך את הגינה לממלכה הפרטית שלכם!