איך לעצב את חדר השינה שלכם?

חדר השינה אמור להיות אזור הנוחות האולטימטיבי שלכם. החדר האינטימי. על מנת ליהנות משנת לילה טובה או ממנוחת צהריים מרגיעה, חשוב לתכנן ולעצב את חדר השינה בקפידה, ובעיקר על פי הצרכים, הטעם, הרצונות וההעדפות שלכם. זה חדר שבהחלט צריך ויכול לענות על הציפיות שלכם, אם יושקעו משאבים בתכנונו ובעיצובו.

אין מתכונת אחת ואין מתכון יחיד ואחיד לתשובה על השאלה שבכותרת. עיצוב החדר תלוי במשתנים שונים, אשר לאחר זיהוים, אפיונם והגדרתם יקל על יועצים שתבחרו לייעץ לכם כיצד לעצב אותו, בהינתן המוסכמה שאתם הקובעים.

אומרים שאין הברכה שורה אלא בסמוי מן העין. חדר השינה סמוי מעין זרים אבל לא מעיניכם, כמובן. כדי שיהיה מקום מבורך עבורכם עצבו אותו כאוות נפשכם.

חשוב להידרש להיבטים שונים, כדי לעצב את חדר השינה לטעמכם:

  1. אווררו אותו. האוורור דרוש להיגיינה. זרימת אור ואוויר מנקה ומטהרת את החדר.
  2. בחרו מוצרי טקסטיל איכותיים בכלל, לרבות מצעים למיטה זוגית, אשר יהפכו את היצוע שלכם לנעים למגע, למלטף.
  3. על תדחסו בחלל החדר, בכל גודל נתון שהוא, חפצים מיותרים, כדי שלא תיווצר תחושת צמצום ואף מחנק.
  4.  הימנעו מהנחת רהיטים וחפצים זוויתיים.
  5.  חדר השינה הוא, אכן, חדר אישי ואינטימי. מאחר שהוא לא גלוי לעין אורחים המגיעים אליו, אתם בהחלט יכולים להרשות לעצמכם להניח בו אביזרים שונים, לתלות תמונות אישיות וכל מה שמעשיר ומעצים את האווירה הנעימה שלכם.
  6. על טעם וריח אפשר לשוחח. לפני העיצוב- שוחחו בינכם, תאמו רצונות, צרכים וציפיות והגיעו לעמק השווה אין כמו חדר השינה להיות בית המקדש של הזוגיות.

 

חדר עם אווירה

חדר שינה אינו חדר אירוח. הוא חדר של בעלי הבית, והוא אמור להעניק לכם את השלווה שמצופה ממנו. אין צורך לסדר אותו בכל עת, אף שוודאי נעים יותר כשהוא מסודר.  חדר השינה הוא ה- חדר בבית לעצב אותו בכל טעם שהוא, ואפילו להתפרע בעיצובו- בתאורה מיוחדת, כמו במועדון או בכל גימיק אחר. אפשר לצבוע את קירותיו בצבעים, אשר סביר להניח כי לא תעזו או  לא תרצו לצבוע בהם את הסלון- הייצוגי, לכאורה. 

 כדי למקסם את מלוא הפוטנציאל של שטח ואף נפח חדר השינה- נצלו אותו באופן מושכל, השתמשו גם באביזרים איכותיים, כגון פרזול שמשדרג את הדלתות והמגרות ומאפשר פתיחה וסגירה חלקה שלהם. 

אתם ודאי יודעים טוב יותר מכל אדם מחוץ למשפחה כיצד אתם רוצים שייראה חדר השינה  שלכם. זה מקום שאמור להשרות רוגע ונינוחות, להפוך את משך שהייתכם בו לזמן איכות. 

 

בשורה התחתונה: תעצבו את חדר השינה שלכם איך שבא לכם. כן, זה פשוט כמו שזה נשמע כשזה נאמר וכמו שזה נקרא, כשזה נכתב…