איך נרהט בצורה הכי נכונה את הסלון שלנו?

הסלון הוא הלב הפועם של הבית והמקום האולטימטיבי להירגעות ולאירוח. בשנים האחרונות הסלונים נפתחים לעבר המטבח, פינת האוכל או המרפסת ותופסים בולטות בפורמט של מרחב פתוח. בבואכם לבחור רהיטים מעוצבים לסלון שלכם, חשוב להתייחס לשיקולים משמעותיים שישפיעו על תהליך הבחירה: מידות, סגנון חיים, קו עיצובי מועדף כולל חומרים, פלטת גוונים וכמובן – תקציב. לפניכם טיפים בדרך לריהוט הסלון כך שזה יהיה סלון שיהיה כיף לשהות בו לאורך זמן.

עיצוב הסלון צעד אחר צעד
החליטו האם תרצו שהסלון יודגש על רקע הבית ויהיה בסגנון מנוגד או יתמזג בהרמוניה עם הקונספט של הבית. כמו למשל, סלון מודרני בבית בשיק מודרני או סלון בניחוח כפרי לבית בסגנון זה. קביעת האופי תעזור בבחירת הרהיטים כך שאם החלטתם ללכת על הקו המודרני רוב הסיכויים שתעדיפו מערכת ישיבה בצביון נקי ומינימליסטי, מבדי ריפוד עדינים או עור ואם מדבר אליכם יותר סלון כפרי ייבחרו לצורך כך מערכות ישיבה מאסיביות על בסיס קונסטרוקציה עץ, גילופים ותבליטים מרשימים. אפשר כמובן לחבר באקלקטיות בין רהיטים מעולמות שונים שיוצרים מסע ויזואלי מעניין בין עבר להווה.
הגיעו לבחירת הרהיטים כאשר יד בידיכם את כל הנתונים הטכניים כמו גודל הסלון, מעברים, שקעים, פתחים וכל פרט שיכול להשפיע על הריהוט כדי שחלילה הספה לא תחסום את הגישה לחדר או את המעבר למטבח ושיהיה ניתן לפתוח דלת בחופשיות מבלי להיתקל בהדום. חשבו על הקומפוזיציה הנכונה ביותר עבור ממדי הסלון שלכם והמבנה שלו: ניתן לנצל פינות באמצעות ספה פינתית או למקם את הרהיטים כך שיהיה מעבר חופשי למטבח ושהאור הטבעי מהמרפסת או מהחלונות לא ייחסם על ידי הרהיטים. חשבו על בחירת הגוונים של הרהיטים – צבעים בהירים משרים רוגע ויוצרים תחושה של אווריריות, ניקיון ואור וגוונים כהים בעלי נוכחות דומיננטית יותר. ניתן לשלב בין כהה לבהיר על מנת ליצור קונטרסט מעניין. לדוגמא – ספה כהה עם כורסאות בהירות או מערכת ישיבה בהירה עם מוצרי טקסטיל כמו כריות, שטיח ווילונות בהירים וכדומה.

חומרים איכותיים והתאמה לסגנון החיים
אין ספק שאורח החיים, צרכים והעדפות הדיירים משחקים תפקיד חשוב בעיצוב הסלון. לדוגמא – אם אתם משפחה גדולה ויש מקום בחלל רוב הסיכויים שתעדיפו מערכת ישיבה גדולה יחסית או ספה וכורסאות ואם אתם אוהבים לרבוץ בסלון – שזלונג הוא תוספת חובה לספה עבורכם. אוהבים לצפות בטלוויזיה בסלון. אל תוותרו על כורסת טלוויזיה וכן על מעמד ייעודי לטלוויזיה וחובבי הספרים, בוודאי ישמחו לסגנן עבורם פינת קריאה, ספרייה מדוגמת או מזנון עם מדפים לאכלוס הספרים.
זכרו את נושא הנוחות: אפשר להצטייד בספה עם ריינקלרים לכוונון המשענת, ידיות עבות להנחת הידיים, הדום תואם לרגליים. מדובר בהעדפה אישית המשתנה מאחד לשני – יש מי שאוהבים לשקוע בספה ואחרים להפך, מחפשים את המוצקות ולכן כדאי "למדוד" לפני או להגיע מגובשים בכל הנוגע לסוג הספה או הכורסה המועדפות.

קחו בחשבון גם את נושא הפרקטיות והתחזוקה מלבד הפן האסתטי. מערכת ישיבה מעור שקל לנקות ואינה צוברת אבק או בדים רחיצים או כאלה שאפשר לנקות במהירות עם מטלית לחה. מערכת ישיבה על גלגלים לניידות ממקום למקום או בעלת רגליים מוגבהות אם למשל יש לכם רובוט מנקה שתרצו שיעבור גם מתחת לספה. תאמו בין השולחן לספה – האם תרצו להצטייד בשולחנות צד ובשולחן קפה וכמה גדול הוא יהיה ובאיזה גובה כך שתוכלו לגשת אליו בנוחות והאם יכלול מגירות או פתרונות אחסון סמויים לשמירה על סדר וניקיון.

אל תתפשרו על איכות ויופי. חפשו את הרהיטים שילוו אתכם למשך שנים רבות בסלון שיקצור מחמאות.