בטיחות בבית ובסביבה לילדים ותינוקות

כשמדובר בביטחון הילדים שלנו, אין שום מידה של ספק. החובה שלנו היא לעשות הכל עבורם שמתחילה מבחירה נכונה ובטיחותית של מוצרים לתינוקות וילדים, בניהם הוא בחירה בכיסא בטיחות לתינוק שיכול למנוע תאונות ופגיעות תוך התאמה לגודל התינוק שלכם.

הקניית הרגלי התנהגות בריאה עבור הילד ויצירת סביבה בטוחה

החשיבות לכך היא כאשר מהקנים הרגלי התנהגות בריאים עבור הילד ויוצרים סביבו סביבה בטוחה למרחב פעולה שיאפשר לו לגדול בצורה טובה, בטוחה וטובה. לצערנו, מרבית מאשפוזים של ילדים נגרמים בעקבות פגיעות הקשורות לתאונות במרחב הבית או בפנאי, ובאחריותנו ההורים, הסבים והסבתות וכל מי שאחראי על ילדים ותינוקות ללמד אותם ולדאוג שלא ייחשפו לסכנות השונות ולהגן עליהם בסביבה בטוחה, בבית ומחוצה לו. כך, יש להקפיד על כך שלא יהיו חפצים זעירים בסביבת התינוק , או להשאירו ללא השגחה ליד שידת ההחתלה על מנת שלא ייפול. בסביבת הבית חשוב לשמור על סביבה בטוחה ומוגנת, להיות ערניים וזהירים. גם ביציאה מהבית חשוב להשגיח על הילדים שלא ירצו סתם לכביש, שלא ייעלמו מטווח הראייה, שלא יטפסו במקומות מסוכנים.

כסאות בטיחות – מה צריך לדעת?

כיסא הבטיחות לתינוק מעניק ביטחון ושומר עליו בצורה המוגנת ביותר תוך שמירה על שלושת הכללים בהתאמת כיסא הבטיחות לרכב לפי גילו ומשקלו של התינוק. בנוסף לכך,  על פי החוק יש להניח את כיסא הבטיחות כנגד כיוון הנסיעה עד גיל שנה. בנוגע לעיגון כיסא התינוק יש לעגן את כסאות הבטיחות של התינוק לרכב על ידי חגורת הבטיחות או אביזרים נלווים יעודים לכיסא בטיחות לתינוק ולבדוק את שלד כיסא הבטיחות ולוודא כי איננו מפעיל לחץ ישיר על האבזמים של החגורות מכוון שכאשר יש לחץ בזמן התנועה העשוי  לשבור את האבזם עצמו ולשחרר את הכיסא מהמושב ברכב.

בחירת כסא בטיחות

בשוק מוצרים לתינוקות וילדים קיימים סוגים שונים של כסאות המיועדים לבטיחות הילדים והתינוקות בזמן הנסיעה ברכב כמו: בוסטרים, כסאות משולבים, סלקלים וחשוב לזכור כי קיים חוק המחייב להושיב את הילד במושב בטיחות עד לגיל שמונה. עד גיל שנתיים בכיוון הנסיעה, עד גיל 5 ו18 ק"ג לפחות ועד גיל 10 עם כיוון הנסיעה.

בנוסף, חשוב להקפיד על בטיחות ותקנים שיהיו מאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי, לשים לב אל לפרטים הקטנים הרשומים כמו: תאריך ייצור ותפוגה המצוינים על הכיסא בשל הסיבה שכסאות בטיחות לתינוק שעברו כחמש או שש שנים מתאריך הייצור שלהם נחשבים לבטיחותיים ומומלצים להגנת התינוק. מעבר לכך גם, החשיבה על העלויות הן חלק מהסיפור של קניית כסאות בטיחות לתינוק ולהתייחס אל פרמטר הנוחות אשר הוא לא פחות חשוב בבחירה. כדאי מאוד להקפיד על בחירה של מושב מרווח ומרופד העשוי מחומרי חזקים ונעימים שיגרמו לתחושת ביטחון עבור התינוק שלכם או הילד שלכם. רצוי לבחור כיסא שיהיה קל לנקות אותו עם בד, או ריפוד קל.

רהיטי רז – רהיטים מעוצבים לבית

 

 

סגירת תפריט