גינה מושלמת מתחילה בדק מושלם

זה נכון, אפשר גם ליצור מרפסת/משטח בטון בחצר, להניח עליה קרמיקה והנה לכם פתרון שימושי לחצר. מיותר לציין שהאווירה שמשרה משטח בטון כזה היא עוד חדר רק שזה ללא קירות. הסטייל והאסתטיקה שמקנה דק עץ איכותי בכלל לא משתווים לאלה של משטח הבטון. הדק נעים לעין, משתלב בחצר ובעל מראה חמים וכפרי. בניית דק לגינה יכולה להיעשות מכמה סיבות מלבד התחושה המפנקת. קודם כל, בניית דק לגינה תופס חלק מהחצר וחוסך אזור שלם מטיפוח ותחזוקה בה. שנית, הדק קל לתחזוקה ועמיד להרבה יותר זמן ממשטח בטון שעם השנים נסדק ועלול להתנתק מיסודות הבית. בניית דק לגינה משמש כמובן לכל צורך החל מתליית ערסל, מיקום פרקטי ונוח לפינת ישיבה, מיטת שיזוף ועד למיקום מושלם עבור מנגל או כתוספת יפה לבריכה.

תשתית לאירוח מושלם

בניית דק לגינה לא מסתיים בהקמת משטח עץ על הקרקע, הדק יכול להגיע במגוון צורות וגדלים בהתאם לצורך האישי של בני הבית. בניית דק לרוב תיהיה מלווה בבניית פרגולה התואמת לדק להצללה ולכיסוי מפני הגשם בשביל אירוח ושמירה על ריהוט הגינה שבו. השילוב בין דק, פרגולה וריהוט גינה מעץ מלא מקנים אווירה פסטורלית וכפרית שהיא חובה בכל חצר. התשתית לבניית דק מעץ מלא מתחילה ביסודות איכותיים. הקמת יסודות על פי כל השלבים תבטיח דק עמיד לאורך זמן. כחלק מהתהליך נחפרים בורות ליציקת בטון אשר עליהם יעמדו עמודי היסוד של הדק, נמתחת יריעת ניילון למניעת צמיחתם של עשבים שוטים ולשמירה על הניקיון מתחת לדק והצבת קורות מצופים בזפת לשמירה עליהן מפני ריקבון.

תמונה של סלון מעוצב עם רהיטים מעוצבים מעץ מלא

מוצרים משלימים להבטחת השלמות

בין שאר המוצרים שישלימו לכם את הדק בצורה המושלמת כגון ערסל גינה, מיטת שיזוף, פינת ישיבה ומנגל, יש עוד מוצר שחשוב לציין כחובה לחוויה מושלמת – מלכודות ליתושים ולזבובים. בחודשי הקיץ החמים, המזיקים הקטנים עלולים להציק במיוחד בעת אירוח וישיבה בחצר. אחת הבעיות הנפוצות בישראל היא יתוש הנמר האסייתי. יתוש הנמר האסייתי הוא מין פולש שהחל את דרכו בישראל בתחילת שנות האלפיים ומקורו בדרום מזרח אסיה. ניתן לזהות אותו לפי הצורה המפוספסת על רגליו ומכאן שמו.

יתוש זה יכול לעקוץ מספר רב של פעמים בפרק זמן קצר. יתוש הנמר האסייתי חייב מקור מים עומדים בסביבתו ולכן, כדי להימנע מסביבת מחיה נוחה עבורו יש להימנע מכלי קיבול מים עומדים. דרך נוספת להימנע ממנו היא רכישת מלכודת ייעודית.