טיפים לעיצוב בית מושלם

עיצוב הבית המושלם מתחיל כבר עם בחירת מעצב הפנים והקבלן המבצע. אם שני אלה יעבדו בהרמוניה זה עם זה, הביצוע יהיה לא רק לטעמכם, אלא מושלם מבחינה טכנית. לאחר מכן בוחרים את כל השאר.

אם אתם רוצים לשנות בית קיים ולהתאים אותו לצרכים שלכם, תצטרכו בוודאי לבחור מעצב פנים או אדריכל, וקבלן שיפוצים שיעשה את העבודה שאותה יכתיבו.

שלב ראשון: שיפוץ

בחרו בקבלן שיפוצים קרוב אליכם, או לפחות מישהו שרגיל לעבוד באזור שלכם: לדוגמא, אם אתם גרים בראשון לציון, רצוי לבחור קבלן שיפוצים בראשון לציון.

התאימו את העיצוב לאישיות שלכם

עיצוב בית מושלם פירושו לא רק עיצוב הבית מבחינה אסתטית, אלא גם הבנת הצרכים ואופי חיי המשפחה: מה שהיא צריכה עכשיו ומה שתצטרך בעתיד הנראה לעין. חישבו בעצמכם מה מתאים למשפחה שלכם, אם יש לכם ילדים צעירים או בוגרים.

עצבו את הבית כך שהוא יתאים לסגנון החיים שלכם עכשיו, אך במקביל יהיה כזה שיזדקק למינימום התאמות בעתיד: חלוקת הבית לחללי מגורים (חדרי שינה) צריכה לקחת בחשבון את האפשרות שהילדים יצאו מהבית בשלב כלשהו. אם התכנון יהיה נכון, תוכלו להפוך את אחד מחדרי השינה לחדר לנכדים שיגיעו לביקור ואת החדר השני לחדר עבודה או "ספריה" עבורכם.

רעננו את הנראות על ידי צבע

אם אין לכם כוונות להיכנס לשיפוצים עם עיצוב מחדש של הבית בכל עשר שנים, השתמשו בעיקר באלמנטים עיצוביים קלאסיים:

צבעו את הקירות בצבעים מתונים יחסית, שקטים או בהירים. אלה נחשבים תמיד אופנתיים, כך שלא צריך להחליף אותו ואת הרהיטים בכל כמה שנים. לכל היותר, אם אתם רוצים להשתמש בצבע אופנתי במיוחד, השתמשו בו על אחד הקירות, באזור הכניסה לבית או במקום כזה שיראו אותו, אבל קל יהיה להחליף אותו.

התאימו את הריהוט

הריהוט הוא כמו בגדים: הוא מה שיוצר את האווירה בבית ומכתיב את השימושיות. רהיט שימוקם במקום אחד, יגדיר את אותו חלל ואת מי שישתמש בו. לדוגמא, ספות עור מעניקות תחושה אחרת לגמרי לסלון מאשר ספות בד. סלון של 2+3 שונה לחלוטין במראה וב"כובד" שלו מסלון שבו כורסאות או שני מושבים כפולים בלבד; הסידור הראשון הוא משפחתי מאוד ומתאים בעיקר לאירוח ואילו השני מתאים לשימוש של כל אחד בנפרד.

לסיכום, זכרו שאתם לא חייבים להחליף את הרהיטים בכל פעם שבא לכם לעצב את הבית מחדש. די בבהחלפת ריפוד קיים בריפוד מבדים שונים במרקם שלהם או בעובי ובכובד שלהם וכמובן בצבע או בהדפס שלהם, כדי להעניק לבית מראה אחר לגמרי.

סגירת תפריט