מגוון חומרי גלם ואפשרויות עיצוב לפינת האוכל

שולחן האוכל הוא המקום שבו מתאגדת כל המשפחה לסעודה, שם כולם מדברים ומספרים על חוויות היום־יום, צוחקים ונהנים ממטעמים שבושלו באהבה. לא בכדי, הבחירה שלנו בעיצוב שולחן האוכל והכיסאות שלצידו יקבעו את המראה הכולל של החלל, ואת התחושה שהוא יעניק בהרמוניה עם שאר הרהיטים מסביבו. במאמר זה נציע מספר אפשרויות שונות לחומרי גלם שמהם תוכלו לבחור את שולחנות האוכל המתאימים בדיוק עבורכם.

שולחן זכוכית וכסאות עץ נוחים

שולחן אוכל מזכוכית משתלב עם עיצובים נקיים, הן מודרניים והן כפריים, ומעניק תחושה של אווריריות. האור חודר דרך החלק העליון של השולחן השקוף ומאפשר לראות את הרצפה המרהיבה תחתיו. פינות אוכל המשלבות שולחן מזכוכית יכולות להיות משולבות עם כיסאות עץ נוחים או כיסאות עשויים מתכת. לזכוכית יש יתרון רב כאשר מנקים את השולחן. היא נשמרת לאורך זמן רב במצב חדש וקל מאד להבריקה.

שולחן הזכוכית מתאים גם כעיצוב מודרני יוקרתי כאשר משלבים איתו כסאות ישיבה עטופי עור או בד דמוי עור. עיצוב זה יתאים לבתים עם עיצוב אקסקלוסיבי, לדירות יוקרה ולווילות מרהיבות.

שולחן עץ ושולחנות תואמים

פינת אוכל נוספת מבוססת כולה על טהרת העץ הטבעי. היא מעניקה לבית את החמימות הנפלאה שיכולה לעבור כחוט השני בעיצוב המטבח כולו. אפשר לבחור בין עץ צבוע בגוונים לבנים או גווני שמנת, המתאים למטבח הכפרי, בלוח עץ לא מעובד המעניק תחושה של טבע עוצר נשימה או בעץ צבוע לעיצוב מודרני ומוקפד יותר. בחירה בשולחן עץ תלווה בכיסאות תואמים המתקשרים באותה שפה עיצובית של השולחן למראה מושלם.

קיימת כמובן גם גרסה יוקרתית מאד של פינות האוכל העשויות עץ, בשימוש בחומרי גלם כבדים ומרהיבים כמו עץ מלא, המעניקים לפינת האוכל כולה את המראה הקלאסי המיוחד.

פינות אוכל נפתחות

מעוניינים לארח את המשפחה המורחבת בחגים, אך לא מוכנים לוותר על המרחב בחלל? פינת אוכל הנפתחת וגדלה בהתאם לצורך תעניק לכם את השילוב בין שני העולמות. שולחן קטן ואינטימי לארוחות עם המשפחה הגרעינית בלבד, ואפשרות לפתיחת שולחן ארוך לכמות גדולה יותר של מוזמנים. אפשר לבחור בין שולחנות הנפתחים משני הצדדים ומאפשרים להאריך את השולחן לפי הצורך או בשולחן הנמתח לשני הצדדים, ונוסף לו חלק פנימי באמצע לתוספת של שניים עד ארבעה מקומות נוספים.

לסיכום, כאשר אתם מתכננים את פינת האוכל, עומדות לפניכם מספר אפשרויות, הן מבחינת גודל השולחן והן מבחינת חומרי הגלם שמהם הוא בנוי. נסו להתאים את פינת האוכל כולה לסגנון העיצובי של החדר שבו היא ממוקמת המטבח או הסלון. הוסיפו תאורה מתאימה מעל לשולחן, והפכו את המקום שבו אתם נפגשים מדי יום למקום חמים ונעים שכולם אוהבים להפגש בו ולשבת סביב השולחן יחדיו.

 

 

 

סגירת תפריט