משפצים? כך תבחרו ארונות וכלי סניטריה לחדר האמבטיה החדש שלכם

חדר הרחצה, כל חדר רחצה כמעט, מתאפיין בבלאי מואץ יחסית. במקרים רבים גם מבחינה אסתטית ישנו חוסר שביעות רצון מהחלל הזה – והפתרון הנכון הוא כמובן שיפוץ. במסגרת שיפוצים של חדרי אמבטיה מתקבלות החלטות רבות, ובפרט נדרשת בחירה מדויקת של הארון ושל הכלים הסניטריים. הטיפים בעמוד זה יעזרו לכם להגיע אל הפריטים האופטימליים עבורכם.

כיור וברז

הכיור הוא כמובן אחד הפריטים הדומיננטיים ביותר בחדרי רחצה – גם מבחינה פונקציונלית וגם מבחינת המראה של החלל. בעשור האחרון התרחב באופן דרמטי מגוון הדגמים והאפשרויות, וישנם גם כיורים שנראים כמו יצירת אמנות של ממש.

ההחלטה הראשונה לגבי הכיור היא של סוג הכיור – מונח על גבי משטח, עומד חופשי בחלל או שקוע (האופציה הנפוצה ביותר בעיקר בזכות הפרקטיות שלה). שתי האופציות הראשונות מצטיינות מבחינה עיצובית, ובכל מקרה חשוב לוודא התאמה לחלל.

לאחר בחירת הכיור תוכלו לבחור גם ברז. כדאי לדעת שהברזים בעלי שתי הידיות (אחת למים חמים ואחת למים קרים) נחשבים למיושנים, וכיום הדגמים המומלצים הם בעלי ידית אחת. עוד אופציה שכדאי לשקול היא ברז קיר, שאמנם התקנתו מחייבת מיומנות רבה יותר אבל התוצאה אסתטית יותר.

אסלה

חדר רחצה שיש בו גם אסלה מחייב כמובן חשיבה מעמיקה גם לגבי פריט זה. האפשרויות הן אסלת P (הדגם הרגיל והמוכר), אסלה תלויה שמקובעת לקיר ומנותקת מהרצפה (ולכן מייצרת מראה מרשים) ומונובלוק (שגם היא משדרגת את חדר האמבטיה מבחינה אסתטית). הבחירה היא בעיקר לפי ההעדפה האסתטית ומסגרת התקציב, שכן שתי האפשרויות האחרונות יקרות יותר מאסלת P רגילה. התקנת האסלה מחייבת מיומנות רבה, ובאופן כללי כדי לעשות שיפוץ חדרי אמבטיה כמו שצריך, כדאי לעבוד עם חברה בעלת ניסיון רב.

ארון אמבטיה

בחירת ארון לחדר אמבטיה חייבת להתבסס על תכנון מקיף. בהתאם חברת שיפוצים מקצועית תשאל אתכם סדרת שאלות: מהם צרכי האחסון שלכם בחדר הרחצה (כלומר עד כמה הארון צריך להיות גדול)? האם תרצו ארון מעוצב או שמבחינתכם הפן הפונקציונלי הוא המרכיב החשוב ביותר בהחלטה? האם מדובר בחדר אמבטיה להורים בלבד, לילדים או לכל המשפחה? מהו שטח החדר? ועוד.

בנוסף בחירת הארון מושפעת גם מסוג הכיור – כך למשל ישנם ארונות עומדים שמונחים ישירות על הרצפה והכיור מולבש עליהם. אופציה נוספת היא ארונות תלויים שמחוברים לקיר ולא לרצפה – בחלק מהמקרים הם ניצבים מעל לכיור ובמקרה כזה בדרך כלל תהיה בהם גם מראה, ובמקרים אחרים הם נפרדים לחלוטין מהכיור.

מידות הארון הם מרכיב קריטי, כדי שמצד אחד ניתן יהיה לאחסן פריטים רבים ככל האפשר ומצד שני הארון לא ישתלט על החלל. עוד כדאי לזכור שבחדר הרחצה שוררת רטיבות, ולכן חומרי הגלם צריכים להיות עמידים לכך.

כמו כן תוכלו לבחור גם סגנון לארון – למשל ארון אמבטיה כפרי, שבזכות היותו פריט גדול יחסית הוא מעניק לחדר הרחצה כולו מראה כפרי שובה לב.