גינה היא תוספת מבורכת לכל בית, ובמיוחד אם היא מטופחת ומתוחזקת היטב. כדי ליהנות במרחב הפתוח מול הנוף היפה ולצד הצמחייה שתורמת המון לאיכות החיים שלנו, נדרש כמובן ריהוט מתאים. גם את רהיטי הגן חשוב לבחור באופן מושכל, כדי שיהיו גם יפים, גם נוחים, גם עמידים וגם כאלה שייצרו הרמוניה מושלמת עם שאר המרכיבים בגינה.

קניית ריהוט גן חדש היא כמובן חוויה מהנה מאוד – גם הבחירה בין שלל האפשרויות הקיימות כיום וגם התוצאה. מצד שני אנחנו חיים בעידן שבו יותר ויותר בני אדם מנסים להתנהל על-פי עקרונות הקיימות, וביניהם Reduce, כלומר הפחתת הצריכה, וכן ReUse, כלומר המשך השימוש בכל מה שעדיין מספק לנו תועלת. הקיימות הכרחית על-מנת לצמצם את היקף הפגיעה בכדור הארץ ואת משבר האקלים, ובנוסף יש גם נחת בעבודה על הרהיטים ובתיקון פגמים כשנוצרו בהם.

הבסיס לשמירת הרהיטים ולהצלתם לפני שקונים חדשים הוא כלי עבודה איכותיים, שתמיד טוב שיהיו בבית.

איך לבחור מברגה מתאימה?

כל סט כלי עבודה מכיל מברגה, שמאפשרת לחזק רהיטים שקצת התרופפו וכמובן לבצע עוד שלל פעולות. בחירת מברגה שתספק יחס עלות תועלת מקסימלי מחייבת תשומת לב לעוצמה, למהירות, למומנט ולנוחות השימוש. העוצמה המינימלית היא 7.2 וולט וכדאי גם להעדיף דגמים עם 18 וולט. המומנט חשוב גם הוא עבור ביצועים מרשימים, שכן הוא זה שמספק מענה אפקטיבי במקרים של התנגדויות. המינימום המומלץ הוא 7NM ומבחינת המהירות המינימום המומלץ הוא 500 סיבובים לדקה.

נוחות השימוש היא עוד פרמטר – השמשת רהיטי גן או השבחתם היא לא פעולה קצרה או מידית, לפחות ברוב המקרים, ולכן כדאי שיהיה נוח לאחוז בכלי, גם לאורך זמן רב יחסית.

סוגי מסורים שונים

פריט נוסף שכדאי לכלול בתוך סט כלי עבודה הוא מסור. בהקשר זה כדאי לדעת שישנם סוגים שונים של מסורים, ובהם מסור אנכי, מסור דיסק שמתאים לניסור של העצים העבים יחסית, מסורי עץ שולחניים שהם אופציה אופטימלית לנגרים חובבים, ומסור גרונג שמאפשר לנסר את קורות העץ לא רק בזווית ישרה של תשעים מעלות אלא גם בזוויות נוספות. בעזרת מסור גרונג תוכלו להוסיף פריטים מעניינים לגינה ולשדרג אותה עוד יותר.

מגרדת ונייר זכוכית

שיוף הוא פעולת תחזוקה בסיסית לכל רהיטי העץ ובפרט לאלה שמוצבים בגינה. לאחר השיוף אפשר גם לחדש את הצבע של הרהיט ולשמן אותו עם חומר ייעודי כדי להגן עליו מפני פגעי מזג אוויר וחרקים שעלולים להיות מזיקים. בהתאם סט כלי עבודה מתאים יכלול גם מגרדת או מברשת מיוחדת לשיוף העץ, ועוד אופציה היא נייר שיוף איכותי. לקראת פעולת החידוש של רהיטי הגן כדאי להצטייד גם בצבע מתאים ובחומרי ניקוי ייעודיים.

רהיטים מעץ מלא זה רהיטי רז

סגירת תפריט