עיצוב חדר טלוויזיה

בעשור האחרון ניתן לראות ביותר ויותר בתים בישראל וברחבי העולם חלוקה ברורה של סלון וחדר טלוויזיה. במאמר זה נסביר מה גורם לאנשים לבצע צעד זה וכיצד ניתן לעצב חדר צפייה בטלוויזיה. התחילו לקרוא

אם גם אתם מעוניינים לשפר את איכות החיים שלכם, קרוב לוודאי שהפרדה בין הסלון לבין חדר המדיה תשפיע לטובה על העניין. חלוקה בין חלל הסלון לחלל המדיה תוביל לכך שכל חלל יהפוך לייעודי. כלומר מרחב אחד בבית ישרת את הילדים ואת כל מי שמעוניין לצפות בטלוויזיה ואילו חלל שני ישרת אתכם לאירוח, שיחות משפחתיות ועוד. בנוסף, תהיה הפרדה ברורה בין פעילות הפנאי של הילדים לבין המטלות שלהם, שכן שיעורי בית הם יוכלו לעשות בחדר ואילו צפייה בטלוויזיה במועדים אותם אתם ההורים תקבעו.

הטלוויזיה – כי אי אפשר בלעדיה

כיום, כאשר טלוויזיות מזמנות לצפייה בכמות ענק של סרטים וסדרות בכל שעות היממה, חשוב לעשות הפרדה ברורה וזאת על מנת לאפשר לעצמכם לנצל את הזמן שלכם באופן חכם וברור. נכון להיום רבים מחליטים להקציב שעות מסוימות ביום לצפייה בטלוויזיה, הן להם והן לילדיהם ויש גם זוגות שמחליטים להזמין אורחים במיוחד לצפייה בסרט זה או אחר. אם גם אתם מעוניינים ליצור חווית "הקרנה פרטית", חשוב שתרכשו מסך איכותי בגודל המתאים לאותו חלל ומערכת סאונד. נכון להיום טלוויזיה היא אחד ממכשירי החשמל ואמצעי התקשורת החשובים בבית.

מעצבים חדר טלוויזיה

  • בוחרים את החלל הנכון – הנטייה היא לבחור בחלל לא גדול בו יכולים לשבת ולצפות בטלוויזיה כשלושה ארבעה אנשים. כמו כן, חשוב לבחור בחלל בו הרעש של הטלוויזיה לא יפריע לדיירי הבית.
  • שקעים – חשוב לוודא שיש מספיק נקודות חשמל בחדר או לתכנן נקודות חשמל במקומות אסטרטגיים בחדר. מקומות אליהן הגישה תהיה קלה. רק לאחר מכן יש להחליט על מיקום הריהוט ושאר האביזרים.
  • ריהוט – הדרך הטובה ביותר לנצל את החלל עד תומו הוא לבחור רהיט או שני רהיטים מסוימים אשר ישרתו את הנוכחים לצפות בטלוויזיה. כך החלל יהיה מאוורר וייעודי. אם אתם מעוניינים להוסיף ויזואליות מעניינת לאותו חלל, תוכלו להשתמש בפינות החדר לשרפרף נחמד.
  • נוחות – חשוב לבחור ספה או כורסה נוחים לחדר הטלוויזיה, שכן אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מצויים בחוסר תנועה למשך שעה ויותר הוא הנוחות של הכריות של הספה וכן הלאה. ההמלצה היא ספה מרופדת או ספה בצורת ר'.
  • אשליה אופטית – אם מדובר על חלל קטן ההמלצה היא לבחור לצבוע את חדר הטלוויזיה או לרהט אותו בריהוט בגוונים בהירים אשר יגרמו לתחושה נעימה ולאשליה שמדובר על חלל גדול יותר. יש אפשרות לבחור ולהדביק טפט בהיר ומרשים על אחד הקירות של החדר.
  • פתרונות איוורור – תמיד חשוב לדאוג למזגן או מאוורר תקרה בחדר וזאת על מנת להבטיח לנוכחים בו תחושה נעימה וסירקולציה לאורך כל ימות השנה.

צפיה נעימה

 

 

 

סגירת תפריט